Maczek świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

14 listopada br. uczniowie IV LO im.gen.S.Maczka uczestniczyli w uroczystości z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Uroczystość była zorganizowana przez Śląskie Kuratorium Oświaty i połączona z występem Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im.S.Hadyny. Do udziału w uroczystości zaproszono uczniów szkół z woj.śląskiego,które w szczególny sposób uczciły rocznicę odrodzenia wolnej Polski.Naszą szkołę reprezentowali:

• Joanna Muniak, Ewa Wiaderny, Zachary Baniel z klasy IIb -uczestnicy konkursu "1,2,3-Polska!"-autorzy spotu,promującego wartości patriotyczne
  • Natalia Janota z klasy IIb-autorka fotografii na konkurs fotograficzny "Niepodległa w obiektywie" -Miriam Zmarzły z klasy IIa-uczestniczka konkursu recytatorskiego "Jak rodziła się niepodległa"