„Zachować pamięć. Bliżej siebie”.

DZIEŃ MŁODZIEŻY POLSKIEJ I IZRAELSKIEJ W NASZYM LICEUM – 22 PAŹDZIERNIKA 2018

IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach po raz drugi wzięło udział w programie „Zachować pamięć. Bliżej siebie”. W ramach uczestnictwa w tym przedsięwzięciu 22 października 2018 zorganizowaliśmy w murach naszej szkoły Dzień Młodzieży Polskiej i Izraelskiej. Odwiedziła nas liczna delegacja uczniów z Yroni YD High School z Tel Awiwu wraz z dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami – razem gościliśmy prawie dwieście osób. Po oficjalnym powitaniu w auli szkolnej, młodzież izraelska pod opieką uczniów klas drugich udała się do sal lekcyjnych. Nasi goście mieli okazję zobaczyć prezentację o Polsce, Katowicach oraz „Maczku”, zaprezentować swój kraj, miasto i szkołę oraz skosztować smakołyków samodzielnie przygotowanych przez młodzież IV LO. Były wspólne rozmowy i zdjęcia. Mamy nadzieję na ponowne, tak miłe spotkanie. Być może za rok?