II F w Pawilonie Klimatycznym

W grudniu 2018 r. w Katowicach odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: 24. sesja Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – COP24.

W dniach 2-14 grudnia nasze miasto gościć będzie delegatów z 200 państw, szacunkowa ilość uczestników Konferencji ma wynieść ok. 30 tysięcy osób. W ramach przygotowań do tego ważnego wydarzenia, na katowickim rynku stanął namiot klimatyczny Dobry Klimat. Odbywają się w nim koncerty, spotkania i warsztaty związane z ekologią i tematyką zbliżającego się Szczytu Klimatycznego ONZ.

W mijającym tygodniu, grupa włosko-biologiczna klasy II F wraz z nauczycielem biologii odwiedziła namiot klimatyczny i wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez dr Ryszarda Kulika. Z zastosowaniem specjalnego kalkulatora obliczaliśmy „ślad ekologiczny”, który każdy z nas zostawia żyjąc na Ziemi.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia namiotu Dobry Klimat na katowickim rynku. Ze swoją specyficzną atmosferą „szklarni”, ciekawą roślinnością i interesującymi wystawami czeka na każdego. Na stronie Urzędu Miasta Katowice można dowiedzieć się kiedy odbywają się w nim ciekawe spotkania i koncerty. Korzystajmy z licznych imprez towarzyszących zbliżającej się konferencji ONZ!

          

 


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.