Bieg "Wolność na 5"

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w Biegu Charytatywnym „Wolność na 5”, organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach przy współpracy z Fundacją „Cała Naprzód” oraz Urząd Miasta Katowice.

Wydarzenie ma na celu promowanie idei wolności Polaków oraz niepodległości Rzeczpospolitej z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, popularyzację i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy rekreacji oraz promocję idei wolontariatu. Całkowity zysk z przedsięwzięcia zostanie przekazany dla podopiecznego Fundacji „Cała Naprzód” - Pawła Lewka.

Bieg będzie miał miejsce 10 listopada 2018r. o godzinie 11:30. Odbywać się będzie na dwóch dystansach: 5km oraz 10km. Start i meta biegów usytuowane będą na placu przy III LO im. A. Mickiewicza. Trasa biegu będzie przebiegać przez miejsca, które zapisały się w historii miasta Katowice. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy odlewany medal okolicznościowy.

Prowadzona będzie klasyfikacja generalna open kobiet i mężczyzn na obu dystansach. Dodatkowo w biegu na 5 km odbędzie się rywalizacja, która wyłoni najlepszych uczniów szkół średnich oraz najlepszych absolwentów III LO.

Informacje o biegu na FB szkoły oraz stronie http://mickiewicz.katowice.pl/wolnoscna5

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.