Warsztaty teatralne z realizacji światła i dźwięku

We wtorek 2 października uczniowie klasy 2e z grupą projektową "Ożywić legendy" uczestniczyli w wykładzie i warsztatach "Rola dźwięku i światła w występach teatralno - artystycznych". Warsztaty poprowadził Pan Mateusz Poliwoda.

W czasie wykładu uczniowie mogli dowiedzieć się o sposobach przygotowania nagłośnienia, o formach odbioru dźwięku i doborze dźwięku w realizacjach artystycznych w zależności od rodzaju pomieszczenia, w którym odbywa się dana realizacja. Poruszone zostały kwestie dotyczące roli reżysera dźwięku, jakości plików dźwiękowych oraz tego jak dysponować czasem scenicznym w połączeniu z dźwiękiem. W drugiej części warsztatów, które były poświęcone obsłudze i roli światła  na scenie, uczniowie praktycznie mogli zobaczyć, jakie efekty można uzyskać dobierając lampy i odpowiednie oświetlenie. Uczniowie sterując światłem dobierali ruch świateł, linie świateł, które budowały obraz sceniczny.

Galeria.