Maczek w Sejmie

W dniach 26-27 września Julia Duras (2d) oraz Dominik Komar (2F) wraz z Panią profesor Izabelą Hefner uczestniczyli w XXIV posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Tegorocznym tematem posiedzenia byli Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej.

Nasi młodzi posłowie otrzymali mandat po wykonaniu obszernej pracy ocenianej przez zespół kancelarii Sejmu. Podczas posiedzenia Sejmu obradowali nad wcześniej przygotowanym projektem uchwały. Wyjazd do Warszawy rozpoczął się od zwiedzania miejsc pamięci i spaceru po stolicy.

Następnego dnia posłowie i posłanki mieli możliwość spotkania się z klubami oraz kołami poselskimi w Sali Kolumnowej. Później odbyła się konferencja prasowa z udziałem naszych uczniów i przedstawicieli mediów. Po owocnych rozmowach udali się na Salę Plenarną Sejmu RP.

Posiedzenie rozpoczęły przemówienia gości: Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się debata młodych posłów oraz głosowanie nad projektem ustawy. Większością głosów została ona przyjęta.