Osobliwości Świata Fizyki 2018

27 września uczniowie klasy 1c i 2c wzięli udział w wykładach na Uniwersytecie Śląskim - Osobliwości Świata Fizyki. Tematyką tegorocznej edycji była "Potęga ciśnienia". W czasie wykładu nie zabrakło doświadczeń, w których młodzież mogła osobiście uczestniczyć. Uczniowie sprawdzali możliwości swoich płuc oraz ile mają siły, ciekawym doświadczeniem okazało się pokonywanie wytworzonego ciśnienia. Doświadczenia pokazywały możliwości ciśnienia hydrostatycznego oraz atmosferycznego. Wielkim zainteresowaniem okazała się podróż poduszkowcem czy leżakowanie na łożu pełnym gwoździ. Drugim wykładem, w jakim młodzież wzięła udział był wykład poświęcony falom - fale materii, fale grawitacyjne, fale mechaniczne, fale dźwiękowe. Tutaj również nie zabrakło pokazów i doświadczeń, w których młodzież z chęcią uczestniczyła.

Zapraszamy do galerii.