Obchody Roku Ireny Sendlerowej – „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”

Irena Sendler

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Ireny Sendlerowej – Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, często nazywanej Matką Dzieci Holokaustu. Z tej okazji 29 maja br. w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel, w którym brała udział cała społeczność szkolna. Uczniowie różnych klas przybliżyli postać Ireny Sendler, samą ideę przyznawania tytułu „Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata” oraz sylwetki innych osób uhonorowanych tym niezwykłym odznaczeniem. Informacje prezentowane przez uczniów zilustrowane były m. in. fragmentami wywiadów z Ireną Sendlerową oraz jej córką Janiną Zgrzembską. Całości dopełniły dźwięki muzyki granej na żywo na naszym szkolnym pianinie. Było pięknie i  wzruszająco.

Jednocześnie uczniowie każdej z klas przygotowali plakaty poświęcone naszej bohaterce oraz innym Sprawiedliwym. Można je nadal obejrzeć na korytarzach naszego liceum.