VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech i Dzień Włoski

Pod koniec kwietnia nasza szkoła już po raz ósmy była organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Włoszech. W naszych murach gościliśmy reprezentantów szkół z całego województwa wraz z opiekunami. Uczestnicy tradycyjnie zmierzyli się z częścią pisemną konkursu, a następnie najlepsze drużyny odpowiadały na pytania z różnych dziedzin w formie quizu o Włoszech, podczas którego kibicowali im uczniowie klas włoskich naszego liceum. Ostatecznie w tym roku podium opanowały szkoły z Bielska-Białej: 1 miejsce - I LO im. Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, 2 miejsce – IIII LO im. Stefana Żeromskiego, 3 miejsce - LO Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Goście oraz uczniowie klasy 1e, 1f, 2e i 3e mieli tez okazję posłuchać  wykładu na temat Leonarda da Vinci i jego dzieł przygotowanego przez Panią dr Małgorzatę Puto i Panią mgr Aleksandrę Żłobińską- Nowak z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ.

Cenne nagrody dla zwycięzców (4 kursy językowe o wartości kilkuset złotych każdy, materiały dydaktyczne, przewodniki turystyczne, akcesoria komputerowe, czasopisma tematyczne, gadżety) ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły oraz nasi sponsorzy: Szkoła Języków Obcych Empik School, Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua, Wydawnictwo Colorful Media, kino Cinema City. Serdecznie wszystkim dziękujemy za tak hojne wsparcie!

Ponadto nasi uczniowie w tym samym dniu przygotowali szereg atrakcji w ramach Dnia Włoskiego: mogliśmy poznać bliżej mediolańską modę i zaprojektować własne ubrania, spróbować swych sił jako piłkarze azzurri oraz degustować prawdziwie włoskie smakołyki. Zapraszamy znów za rok!