II Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Fizyczny

W środę 25 kwietnia odbył się w IV LO w Katowicach II Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Fizyczny dla uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych oraz uczniów klas pierwszych szkół średnich w Katowicach. Konkurs ma charakter drużynowy. Uczniowie w drużynach dwuosobowych rozwiązywali krzyżówkę z hasłami dotyczącymi matematyki i fizyki a następnie test - zadania  zamknięte, w tym zadania problemowe, rachunkowe i  doświadczalne. Organizatorem konkursu jest IV LO w Katowicach a hasła i zadania przygotowały Katarzyna Trajdos - matematyka i Elżbieta Bożek - fizyka.

Najlepszą drużyną okazała się drużyna z I LO im. M. Kopernika w Katowicach, II miejsce zdobyła drużyna z VIII LO im. M.Curie- Skłodowskiej w Katowicach a III miejsce drużyna z I LO im. M. Kopernika w Katowicach. Dyplomy i nagrody wręczył Pan Wicedyrektor Dariusz Krzyżewski.

Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców z IV LO.